Wizyta w Turcji - Przedszkole Miejskie nr 6 w Toruniu

Wizyta w Turcji

W dniach 21. - 26. 11. 2014 r pani dyrektor Dorota Pesta i nauczycielka Małgorzata Łatkowska brały udział w wizycie partnerskiej w Turcji, która odbyła się na zaproszenie szkoły Fatih Koleji w Silivri.
Panie uczestniczyły w lekcjach w klasach I - IV, odwiedziły przedszkole i obserwowały zajęcia we wszystkich grupach, wymieniły się doświadczeniami z nauczycielami w przedszkolu i w szkole, rozdały pozostałym delegacjom listy od dzieci z naszego przedszkola - prace plastyczne nt. pięknej polskiej jesieni.

Wszystkie dzieci, z którymi się panie spotkały w tureckiej szkole i przedszkolu zostały obdarowane toruńskimi piernikami w kształcie serca. Tureckie dzieci były zachwycone słodkim upominkiem.
W ramach promocji naszego regionu panie przekazały gospodarzom w Turcji przepiękne albumy i informatory o zabytkach i urokliwych zakątkach województwa kujawsko - Pomorskiego, które przekazał Urząd Marszałkowski w Toruniu i Urząd Miasta Torunia.
Oprócz intensywnej pracy na warsztatach szkoleniowych był też krótki czas na zwiedzanie Turcji. Panie poznały najważniejsze zabytki Istambułu oraz miały możliwość popłynięcia statkiem przez cieśninę Bosfor łączącą Morze Marmara z Morzem Czarnym.

dzieci 4-letnie pakują toruńskie pierniki
    zainteresowanie polskim kącikiem