Wizyta w Irlandii - Przedszkole Miejskie nr 6 w Toruniu

Wizyta w Irlandii

W lutym odbyło się kolejne spotkanie europejskich partnerów, w którym uczestniczyły nauczycielki z naszego przedszkola panie: Hanna Szmytkowska i Małgorzata Łatkowska.
Tym razem gospodarzem spotkania była Irlandia. W trakcie warsztatów metodycznych Panie zapoznały się z metodami pracy stosowanymi w irlandzkich szkołach, wyposażeniem klas, umiejętnościami praktycznymi uczniów. Nie zabrakło też spotkania z Polakami, którzy czasowo lub na stałe wybrali Irlandię,  jako miejsce zamieszkania.
Urzekające okazały się tradycyjna muzyka w wykonaniu uczniów oraz tańce irlandzkie, w których nauczycielki mogły sprawdzić swoje umiejętności. Bogactwo wrażeń i doznań artystycznych dopełniły regionalne potrawy przygotowane przez rodziców. Najsmaczniejsze okazały się słodycze, a wśród nich „Brownie” – ciasto upieczone wg tradycyjnej, domowej receptury.
Podczas pobytu w Dublinie bardzo interesująco przedstawił się zamek z jego wspaniała historią, katedra z czasów wiktoriańskich oraz legendy i historyczne wspomnienia starszego pokolenia. Niezwykle relaksujący okazał się spacer po parku w Dublinie z jego „magicznym drzewem Elfów”, licznymi wodospadami, czarującymi mostami oraz jeziorem pełnym łabędzi.
W czasie tego wyjazdu Panie odwiedziły również historyczne miejsca w Belfaście oraz zwiedziły multisensoryczne muzeum Titanica, z którego wrażenia na długo pozostaną w pamięci.
Po powrocie Panie przygotowały dla wszystkich dzieci i personelu prezentację multimedialną.