Za 5 nastąpi automatyczne przekierowanie na nową stronę przedszkola.

Podziękowania od przedszkolnego zespołu Comenius - Przedszkole Miejskie nr 6 w Toruniu
A A A

Podziękowania od przedszkolnego zespołu Comenius

Szanowni Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pomoc w realizacji programu europejskiego “Comenius”. W szczególności dziękujemy Rodzicom ze wszystkich grup za włączenie się w przygotowanie potraw z kuchni naszych europejskich przyjaciół, które mogliśmy degustować w trakcie Europejskich Targów Żywności. Przepisy pochodziły z kulinarnej książki “Bon Appetite Europe!” stworzonej podczas partnerskich spotkań nauczycieli.
Dzięki odpowiedzi Państwa na proponowane przez nas konkursy mogliśmy wywiązać się z zadania wykonania ilustracji do europejskiego kalendarza na rok 2015 “Europa wczoraj, dziś i jutro”,
wspólnie zebraliśmy pomysły na polskie tradycyjne gry planszowe i podwórkowe.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania polskich potraw, które mieli okazję próbować nasi goście z 8 krajów europejskich kiedy to Toruń, czyli nasze przedszkole było gospodarzem spotkania w maju 2014, a także dziękujemy Rodzicom, którzy wraz z dziećmi osobiście wzięli udział w tym niecodziennym wydarzeniu.
Serdecznie dziękujemy Tacie Leny z grupy 6-l za wielkie wsparcie naszego przedszkola i przekazanie albumów o pięknie naszego regionu, kalendarzy, płyt CD z nagraniami polskich artystów, smyczy, długopisów, folderów i.in – wszystkie te materiały posłużyły nam do promowania regionu Kujawsko – Pomorskiego na europejskich spotkaniach partnerów w ciągu całego roku.
Wielkie podziękowania trafiają również do Mamy Stasia z grupy 6-latków za upieczenie niezliczonej ilości pierników toruńskich! Trafiły one do dzieci w Słowenii. Mimo, iż było to w X. 2013 r, to radosne buzie słoweńskich dzieci i podziw nauczycieli pozostaną w naszych sercach na długo.
W tym roku w pieczenie pierników włączyła się Pani Ania z grupy 4-latków. Przepyszne piernikowe serca sprawiły niespodziankę dzieciom w Turcji, które po raz pierwszy miały okazję spróbować takich smakołyków.
Dziękujemy Rodzicom z grupy 4-latków za kserowanie i kolorowe drukowanie potrzebnych nam materiałów. Dzięki Państwu mogliśmy wywiązać się z przypadającego nam w udziale zadania przygotowania monet dla wszystkich partnerów do europejskiej gry planszowej dla dzieci.
Doceniamy wkład pracy taty Borysa z 5-l i Tatiany z 3-l przy montowaniu filmów “Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce” i nagraniu płyt CD. Dzięki profesjonalnie wykonanej pracy każda grupa otrzymała swoją płytę z filmem, na którym dzieci poszukują prezentów od Świętego Mikołaja, dekorują choinkę w swojej sali, śpiewają kolędy, występują w Jasełkach i wspólnie zasiadają do przedszkolnej Wigilii.
Płyty zostały wysłane do dzieci z przedszkola w Hiszpanii.
Gorące uściski i podziękowania należą się także Państwa dzieciom, bez których program “Odkrywamy Europę - kolorowa różnorodność w silnej jedności – wczoraj, dziś i jutro” nie mógłby istnieć. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji tego projektu Wasze pociechy  staną się bardziej otwarte na różnorodności jakie niosą z sobą europejskie kultury i rozbudzą ciekawość na europejskie jutro.

Z życzeniami wielu sukcesów zawodowych i prywatnych
oraz niesłabnącej energii w Roku 2015
Koordynator projektu
Małgorzata Łatkowska