Piękna jest nasza Polska! - Przedszkole Miejskie nr 6 w Toruniu

Piękna jest nasza Polska!

W październiku i listopadzie cieszyliśmy się piękną, złotą jesienią w Polsce. Chcieliśmy podzielić się tą radością z naszymi przyciółmi w Unii Europejskiej i ukazać różnorodność barw i odcieni jesieni. Przygotowaliśmy prace plastyczne wykonane różnymi technikami, wzbogacone o materiał przyrodniczy: zasuszone liście, gałązki, ziarna słonecznika a także z użyciem wałków malarskich  z  różnymi wzorami, tkanin, włóczek.
Dzieci w pracach przedstwiły piękno naszych krajobrazów i życie zwierząt leśnych (wiewiórki, niedźwiedzie, jeże). Zgromadzone prace zostały wysłane do wszystkich naszych „Comeniusowych” Partnerów w 9 szkołach.
Jesień jednak powoli odchodzi i wielkimi krokami zbliżają się nie mniej urokliwe Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji najstarsza grupa dzieci z naszego przedszkola przygotowała piękne kartki świąteczne, które już czekają na wysłanie do naszych zagranicznych Przyjaciół.

Chcemy umożliwić naszym dzieciom zacieśnianie więzi partnerskich z dziećmi z pozostałych krajów europejskich dążąc  do tego, aby współpraca w ramach programu Comenius nabrała przyjacielskiego charakteru. Dlatego przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia  połączymy się z dziećmi w Słowenii, Grecji, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, Turcji, Rumunii i Niemczech poprzez popularny internetowy komunikator społecznościowy i zaśpiewamy polskie kolędy, zatańczymy do zimowych piosenek, obejrzymy wystąpienia naszych przyjaciół życząc sobie wzajemnie Wesołych Świąt!

Małgorzata  Łatkowska
koordynator projektu Comenius